Sport a aktivity

Takzvanou Jesenickou oblast na severu Moravy tvoří nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník spolu se svým pohůřím Nízkým Jeseníkem, Kralickým Sněžníkem a Rychlebskými horami. Chráněná krajinná oblast Jeseníky však zahrnuje pouze Hrubý Jeseník s přilehlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Nejvyšším a nejznámějším bodem Jeseníků je Praděd s výškou 1491 m.n.m. Tyto krásné hory nabízí uprostřed podmnanivé přírody s čistým vzduchem stovky značených tras pro pěší i cyklisty, najdete tu ale také vyhlášená zimní střediska, lázně, relaxační centra i památky.

Největší lákadla Jeseníků:

praded

Praděd

4Unikátní věž je vysoká 162 metrů, v 19ti a 70ti metrech jsou připevněna dvě rozhledová místa. Od paty věže se rozbíhají tři křídla budov (energetika, spoje, turistický provoz), která se spájejí, a věž se smělým rozmachem zdvihá kolmo nahoru. Díky vhodnému propojení architektonicko-urbanistického, technického, provozního a dispozičního řešení s okolní přírodou se stala neoddělitelnou součástí Pradědu a Jeseníků.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

V roce 2005 se zařadila mezi 7 největších divů České republiky (zdroj idnes.cz). Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším divem České republiky, kdy pro ni hlasovalo 119 158 občanů.
strane
studanka

Karlova Studánka

Je oblíbená nejenom pro své léčebné prameny, ale zejména pro čisté horské klima a nádhernou přírodu. Vyžití zde najdete doslova celý rok. Zimní sezóna je ideální pro běžkaře, lyžaře a snowboardisty. Jaro až podzim si zde vychutnají především pěší turisté, cyklisté a všichni, kteří hledají oddych a relax v přírodě.

V okolí se nachází cyklotrasy a turistické trasy, které jsou dobře značeny. Možnost vyjížděk na koních po telefonické domluvě, houbaření, rybolov, venkovní koupání v Rýmařově, Bruntále, Uničově a v Šumperku. Kryté bazény – Břidličná, Šumperk, Uničov.

Zimní pobyty jsou vhodné pro běžkaře, kde jsou v blízkosti udržované běžkařské tratě, pro sjezdové lyžování je v blízkosti lyžařský vlek a pro náročné sjezdaře je možnost využití lyžařských vleků i pro noční lyžování v Karlově 6 km (k dispozici je 10 lyž. vleků o délce 250 – 800 m a převýšení 40 – 188 m.), nebo na Ovčárně či Pradědu. Běžecký areál v Nové Vsi.

Při svých procházkách by jste neměli minou ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorském sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniště Skřítek či Rejvíz. Pokud do Jeseníků míříte spíše za odpočinkem, navštivte třeba Termální lázně ve Velkých Losinách (kde si můžete zároveň udělat prohlídku Muzea papíru) a v Jeseníku Balneopark Priessnitzovy lázně.

Obec Dolní Moravice je jedním z přirozených nástupních center do Hrubého Jeseníku.
Je zde ideální prostředí pro rodinnou rekreaci s dětmi, relaxační pobyty pro podnikatele, k léčení horních cest dýchacích a astmatických onemocnění.

V okolí dále doporučujeme návtěvu:

Rešovské vodopády, hrad Sovinec, hrad Bouzov, jeskyně Javoříčko, Mladeč, Pomezí, zámek Úsov, zámek Bruntál, Uhlířský vrch Bruntál, galerie V Kapli Bruntál, museum v Rýmařově

 

Penzion Hamříkova Stáj
Horní Moravice 31
obec Dolní Moravice 795 01

Telefon
+420 775 922 178
+420 732 337 800

Email: zamlynem@post.cz
Web: www.hamrikova-staj.cz

Otevírací doba:

Úterý - Neděle
od 11:00 do 22:00

Po celý rok

mapka

© 2020 Penzion Hamříkova Stáj | Všechna práva vyhrazena. | Restaurace | Ubytování | Výlety do okolí | Kontakt | Admin